297 AVI CT

TITUSVILLE, Florida 32796 · Brevard County · Parcel 21 3531-76-I-3

$215 890
Assessed Value
$364 030
Market Value
Annual Tax
$190 890
Taxable Value
Ownership
OwnerBrown Keith
Mailing Address297 Avi CT Titusville FL 32796
Property Details
Year Built2024
Living Area2 690 sq ft
Lot Size10 019 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$65 000
Building Value$299 030
Just (Market) Value$364 030
Assessed Value$215 890
Exemptions-$50 722
Taxable Value$190 890
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2024 $404 000 01